OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 29. nedelja med letom – 21. oktober 2018

• četrtek: sv. Krišpin in Krišpinijan, mučenca in zavetnika čevljarjev;
  • petek: sv. Lucijan in Marcijan, mučenca;
  • sobota: sv. Sabina Avilska, mučenka;
  • nedelja: 30. nedelja med letom; godujeta sv. Simon in Juda Tadej, apostola.

• ponedeljek ob 19.00:                   + starši Oblak (Dobračevska 67)

+ Marija Pagon (Č)

• torek ob 7.00:                                + Frančiška Trček

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                              + Terezija in Janez Trček

Po namenu (A)

• četrtek ob 19.00 (Dobračeva):  + Franc Kavčič, Terezija Rant in Tonhovi

+ Bojan Hvasti

• petek ob 19.00:                             + Zrnčevi

+ Jože in Alojzija Stanonik

• sobota ob 8.00:                              + Anton Kastelec

+ Ivanka Seljak in Emilija Jurca

• nedelja ob 7.00:                             + Lipnikovi (Žirovski vrh)

+ starši in sestra Dolinar

ob 9.00:                                + pater Simon Rupnik

Vabim vas, da v tem mesecu poživimo osebno, družinsko in skupno molitev. V naši župniji molimo rožni venec vsak dan pol ure pred sveto mašo (tudi pred jutranjimi mašami). Ob nedeljah pa še posebej povabljeni k molitvi rožnega venca ob 18. uri v našo župnijsko cerkev. Molitev bodo danes vodili člani misijonske skupine, prihodnjo nedeljo pa člani ŽPS.

Od danes do četrtka bom na osebnih duhovnih vajah, zato se v nujnih primerih obračajte na p. Pavla Koširja, ki me bo v teh dneh nadomeščal.

V torek ob 18. uri bodo pevske vaje otroškega zbora. Lepo vabimo tudi nove pevce!

V četrtek ob 19.30 bo v župnišču priprava na krst, krsti bodo prihodnjo nedeljo ob 11. uri.

V petek ob 19. uri bo pevska vaja za MeCPZ Anton Jobst in za mladinski pevski zbor. Lepo povabljeni tudi novi pevci!

V petek ob 20. uri bo srečanje zakonske skupine DIŽ.

V petek ob 20. uri bo srečanje mlajše mladinske skupine, v soboto ob 20. uri pa starejše mladinske skupine. Lepo povabljeni, da se nam pridružite tudi ostali mladi!

V soboto ob 11. uri bodo obvezne ministrantske vaje za vse ministrante.

Prihodnjo nedeljo ob 7. uri bo nabirka za misijone, ob 9. uri pa bo na Ledinici »ofer« za tamkajšnjo cerkev.

Prihodnjo nedeljo bo ob 9. uri žegnanje na Ledinici, zato prosim vse gospodinje te soseske (Stara in Nova vas, Ledinica in Selo) za pogostitev po sveti maši.

Hvala za »ofer« za poplačilo obnove župnijske cerkve. Hvala tudi mnogim neimenovanim darovalcem, ki ste v tem tednu darovali v ta namen. Za vsak vaš dar Bog povrni!

Tisti pari, ki v letošnjem letu praznujete 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 ali več let skupnega življenja, boste v tem tednu dobili vabilo na praznovanje zakonskih jubilantov, ki bo 4. novembra. Če se je kdo poročil drugje in ni dobil vabila, naj to sporoči v župnijsko pisarno.

Župnijska Karitas Rovte vas vabi na dobrodelni koncert, ki bo 4. novembra ob 15. uri v domu krajanov v Rovtah.