Cvetna nedelja

• četrtek: Veliki četrtek;
  • petek: Veliki petek;
  • sobota: Velika sobota;
  • nedelja: VELIKA NOČ GOSPODOVEGA VSTAJENJA; goduje sv. Anzelm, škof in cerkveni učitelj.

• ponedeljek ob 19.00:             + Jožef Stanonik in Silvester Trček, obl.

+ Jožefa in Stane Jereb

• torek ob 7.00:                        Po namenu (A)

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                      + Stanislav Modic, obl.

+ Rudolf Poljanšek in Poljanškovi (Goropeke)

• četrtek ob 19.00:                   + Marija Podobnik, 30. dan

+ Anton Beovič

Za pokojne Selane

• petek ob 19.00:                     Obredi Velikega petka

• sobota ob 20.00:                   + Franc Oblak (Triglavska 9)

+ Slavka Štirn

• nedelja ob 6.00:                   Za župljane

V zahvalo

ob 9.00:               + Bernard Kavčič, 30. dan

+ Milan Mlinar, obl.

+ Anton in Marija Naglič, obl., ter Marija Pivk

V zahvalo

Danes ob 15. uri bo križev pot na Goropekah, ki ga bodo vodili naši skavti. Lepo povabljeni!

Danes od 17. do 20. ure bo osrednje velikonočno spovedovanje. Dobrodošli!

V ponedeljek ob 20. uri bo v srečanje mešane zakonske skupine.

V ponedeljek ob 19.45 bo v naši župnijski cerkvi orgelski koncert Glasbene šole Škofja Loka. Lepo povabljeni!

V Velikem tednu invelikonočni osmini ne bo rednega verouka in mladinskihsrečanj. Vsi veroučenci pa se bostenamesto verouka udeležili vsaj dvehobredov Velikega tedna.

Obredi Velikega četrtka se bodo pričeli ob 19. uri. Nato ste lepo vabljeni k molitvi z Jezusom na Oljski gori. Ob 20.30 bomo molili molitveno uro za nove duhovne poklice v naši župniji, ob 21. uri pa bo tiho češčenje Najsvetejšega. Ob 22. uri bomo zaključili skupno molitev.

Na Veliki petek bomo ob 15. uri molili križev pot v župnijski cerkvi. Lepo povabljeni, da se udeležimo premišljevanja Kristusovega trpljenja ob uri, ko je za nas daroval svoje življenje. Obredi Velikega petka se pričnejo ob 19. uri. Nato bomo pri Božjem grobu molili žalostni del rožnega venca, ter molitveno uro. Skupno molitev bomo sklenili ob 21.30.

Na Veliko soboto zjutraj ob 7.00 bo blagoslov ognja in vode. Lepo pa ste povabljeni k molitvi pri Božjem grobu. Blagoslov velikonočnih jedil bo ob 10.00 v župnijski cerkvi, ob 11.00 na Breznici, ob 13.00 v župnijski cerkvi, ob 14.00 v Goropekah, ob 15.00 na Ledinici, ter ob 16.00 na Dobračevi. Najslovesnejše bogoslužje vsega cerkvenega leta, velikonočna vigilija, se bo začela ob prvem mraku, ob 20. uri.

Vstajenjska procesija in slovesna vstajenjska sveta maša se bozačela že ob 6. uri. Vstajenjska procesija bo potekala do stare šole v Žireh in nazaj. V procesiji hodimo po dva in dva, ter v tihoti in molitvi. Procesijo bo spremljal MeCPZ Anton Jobst, Pihalni orkester Alpina Žiri in naši pritrkovalci.

Nato sledi še slovesna maša ob 9. uri.

Na Veliko soboto in Veliko noč bo pri vseh svetih mašah »ofer« za poplačilo obnove notranjosti župnijske cerkve. Že vnaprej Bog povrni!

Obvezne ministrantske vaje bodo na Veliki četrtek ob 17.00 in na Veliki petek ob 17.30, ter na Veliko soboto ob 18.00 v cerkvi. Starše prosimo za razumevanje!

Hvala enemuneimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za poplačilo obnove župnijske cerkve. Vsem Bog povrni!