^Na vrh

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

4. velikonočna nedelja

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 4. velikonočna nedelja – 12. maj 2019

(13. – 19. maj 2019)

 

 

Godovi:   

 • ponedeljek: Fatimska Mati Božja;
 • torek: sv. Bonifacij, mučenec;
 • sreda: sv. Zofija, mučenka;
 • četrtek: sv. Janez Nepomuk, duhovnik in mučenec;
 • petek: sv. Jošt, puščavnik;
 • sobota: sv. Janez I., papež in mučenec;
 • nedelja: 5. velikonočna nedelja; goduje sv. Krispin, redovnik.

 

Mašni nameni:

 • ponedeljek ob 19.00:             + Anica Mlinar, 7. dan

                            + Franc Oblak (Čevljarska), obl.

                            + Mazini

 

 • torek ob 7.00:                        + Alojzija in Jože Jereb (Žirovski vrh 69)

                            Po namenu (A)

         

 • sreda ob 19.00:                      + Janez Bekš, roj. dan

+ Sonja Seljak, god

+ Izidor Demšar, god

+ Gorazd in Edi Albreht

 

 • četrtek ob 8.00:                      Za blagoslov naše župnije

Po namenu (A)

 

 • petek ob 19.00:                     + Štucin

+ družina Naglič

 

 • sobota ob 8.00:                      + Andrej in Antonija Andreuzzi

+ Ciril Alič

 

 • nedelja ob 7.00:                   V čast Materi Božji v zahvalo in zdravje

+ Luka Strel, obl.

+ Kožuhovi

ob 9.00:               Za prvoobhajance in njihove družine

Za župljane

 

Danes ob 15. uri bodo Šmarnice pri kapelici pri Micnk v Novi vasi. V torek ob 19. uri bodo Šmarnice v cerkvi na Dobračevi, v četrtek ob 19. uri pri Martinovem znamenju v Goropekah, v soboto ob 19. uri v cerkvi na Ledinici, ostale dneve zvečer v župnijski cerkvi. Prihodnjo nedeljo ob 15. uri bodo Šmarnice pri kapelici sv. patra Pija v Žirovskem vrhu. Na nedeljske Šmarnice povabljene cele družine! Vsak veroučenec naj bi Šmarnice obiskal vsaj desetkrat; tiste, ki bodo redno obiskovali Šmarnice, pa čakajo na koncu lepe nagrade. K Šmarnicam pa lepo povabljeni tudi vsi odrasli župljani!

V ponedeljek ob 19.30 bo v župnišču redna seja ŽPS.

V sredo ob 19.30 vas vabijo na Majski koncert učencev Glasbene šole Škofja Loka, ki bo v cerkvi na Ledinici. Lepo povabljeni!

V sredo ob 20.30 bo srečanje Mlajše zakonske skupine.

V petek ob 19. uri bo v župnišču srečanje SKVO.

V soboto ob 9. uri bodo obvezne vaje za vse ministrante, nato bo za ministrante še nagradni izlet.

Prihodnjo nedeljo ob 9. uri bo slovesnost prvega svetega obhajila, ko bo 32 tretješolcev prvič prejelo Jezusa v svoje srce. Prvoobhajanci in starši se na dan slovesnosti zberemo pred župniščem najkasneje ob 8.40. Prve klopi v cerkvi bodo rezervirane za prvoobhajance in njihove starše. Prosim, da upoštevate navodila redarjev

Duhovna priprava družin prvoobhajancev bo od četrtka do sobote pri Šmarnicah. V petek po Šmarnicah bo še generalka pred slovesnostjo. Generalno čiščenje cerkve pred slovesnostjo bo v četrtek ob 17. uri – povabljeni vsi starši.

Hvala dvemaneimenovanima darovalcema, ki sta v tem tednu darovala za poplačilo obnove župnijske cerkve. Vsem Bog povrni!

 

Vsi mašni nameni za junij so polni, pobiram pa že mašne namene julij in avgust.

 

Še vedno vabljeni na razstavo likovnih del Maje Šubic, ki je v zvoniku na ogled še do konca meseca maja ob sobotah in nedeljah dopoldne.

 

Društvo  ŠMAR  vabi  v  soboto, 18.maja, na peš romanje k Mariji na Brezje.

Odhod bo ob 5.uri zjutraj od Temelja, Dobračevska ulica. Prisrčno vabljeni  vsi člani društva  ŠMAR , veseli  pa smo vsakega novega romarja, zato lepo vabljeni  tudi vsi, ki bi si želeli pot do Brezij prehoditi z nami.

 

Moški pevski zbor ALPINA vas v soboto ob 20.30 in v nedeljo ob 20. uri vabi v dvorano DPD Svobode v Žireh, na zanimiv in pester IMPROVIZIRAN KONCERT. Da bo temu res tako, se prepričajte sami. Vstopnine ni.