6. velikonočna nedelja

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 6. velikonočna nedelja – 26. maj 2019

(27. maj – 2. junij 2019)

• ponedeljek: bl. Alojzij Grozde, mučenec; prvi prošnji dan;
  • torek: sv. German Pariški, škof; drugi prošnji dan;
  • sreda: sv. Maksim Emonski, škof; tretji prošnji dan;
  • četrtek: Gospodov vnebohod; goduje sv. Kancijan, mučenec;
  • petek: Obiskanje Device Marije;
  • sobota: sv. Justin, mučenec;
  • nedelja: 7. velikonočna nedelja – nedelja sredstev družbenega obveščanja; godujeta sv. Marcelin in Peter, mučenca.

• ponedeljek ob 8.00 (Dobr.): Za odvrnitev hude ure

Po namenu (A)

ob 19.00 (Goro.):Za blagoslov polja (Goropeke)

• torek ob 19.00 (Breznica):     Za odvrnitev hude ure

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00 (Ledinica):     Za odvrnitev hude ure (Selo)

• četrtek ob 8.00:                      Za župljane

ob 19.00 (Breznica):     + Ušeničnikovi

• petek ob 19.00:                     + Anica Mlinar, 30. dan

+ Mrovletovi (Žirovski vrh 22)

Za dušno, duhovno in telesno zdravje, ter spreobrnjenje v naših družinah

• sobota ob 8.00:                      Za nove duhovne poklice

• nedelja ob 7.00:                   + Tončka Saksida

+ Marija Jereb

+ Roza in Ivan Stanovnik (Logaška)

ob 9.00:                        + Vincenc Ušeničnik, 7. dan

+ Marija Logar, obl.

Danes ob 15. uri bodo Šmarnice pri znamenju pri Pelehanu v Mrzlem vrhu. V ponedeljek bodo Šmarnice pri kapelici na Selu, v torek pri kapelici na Bedrihu, v sredo pri znamenju pri Pečelinu v Brekovicah, v četrtek v cerkvi na Breznici, v petek pa zaključek v župnijski cerkvi. V petek prinesite s seboj šmarnične listke in najbolj pridni boste tudi nagrajeni.

Danes ob 14. uri bo zaključek skavtskega leta. Skavti in starši se zberemo ob 14. uri pred župniščem. Gost bo duhovnik Janez Kobal. Sklepna sveta maša bo ob 16.30 na Ledinici.

V tem tednu bodo prošnje svete maše: v ponedeljek ob 8. uri na Dobračevi, ob 19. uri v Goropekah, v torek ob 19. uri na Breznici in v sredo ob 19. uri na Ledinici. Najprej bo vedno sveta maša, nato pa še prošnja procesija. Povabljeni v čim večjem številu!

V ponedeljek ob 20. uri bo v župnišču srečanje svetopisemske skupine.

V četrtek praznujemo slovesni praznik Gospodovega vnebohoda, zato lepo povabljeni k prazničnima svetima mašama ob 8. uri v župnijsko cerkev in ob 19. uri na Breznico, kjer goduje tudi zavetnik tamkajšnje cerkve, sv. Kancijan.

V soboto dopoldne bo g. kaplan obiskoval bolnike in starejše po domovih v okolici Žirov, župnik pa bo obhajal v centru Žirov na prvi petek.

V soboto ob 18. uri bo v župnišču srečanje za vse oratorijske animatorje.

V soboto ob 20. uri bo srečanje zakonske skupine DIŽ.

Prihodnjo nedeljo se nam bo pri obeh svetih mašah predstavila misijonska skupina POTA. Za njihov misijonski projekt na Madagaskarju boste lahko darovali tudi vaš dar.

Prihodnjo nedeljo pri 9. sveti maši pa bo prepeval cerkveno prosvetni zbor Objem iz Logatca.

V tem tednu boste otroci pri verouku dobili prijavnice za letošnji otroški poletni oratorij, ki jih čim prej vrnete v župnišče. Prijavnice bodo na voljo tudi v cerkvi, župnišču in na župnijski spletni strani.

Hvala dvemaneimenovanima darovalcema, ki sta v tem tednu darovala za poplačilo obnove župnijske cerkve. Vsem Bog povrni!

Pobiram mašne namene za julij in avgust.

V Foto Viktor že lahko dvignete slike s slovesnosti prvega svetega obhajila.