7. velikonočna nedelja

(3. – 9. junij 2019)

• ponedeljek: sv. Karel Lwanga in drugi ugandski mučenci;
  • torek: sv. Peter Veronski, redovnik in mučenec;
  • sreda: sv. Bonifacij, škof in mučenec;
  • četrtek: sv. Norbert; redovni ustanovitelj;
  • petek: sv. Robert Newminstrski, opat;
  • sobota: sv. Medard, škof;
  • nedelja: BINKOŠTI – PRAZNIK SVETEGA DUHA; zaključek velikonočnega časa; godujeta sv. Primož in Felicijan, mučenca.

• četrtek ob 19.00 (Dobračeva):                  + Cilka in Janko Jereb

+ Olga Kopač, obl.

• petek ob 19.00:                                                + Marija in Lavrencij Novak

+ Romana Špik, Ciril Podobnik in vsi Ušeničnik

• sobota ob 8.00:                                               + Jože in Miha Seljak

V čast in zahvalo sv. Antonu za zdravje pri živini

• nedelja ob 7.00:                                               + Matevž Pečelin

ob 9.00:                                               Na čast Svetemu Duhu za Božji blagoslov, Božje usmiljenje in v dober namen

Od ponedeljka do srede zaradi dekanijskega romanja duhovnikov doma ne bo svetih maš. V nujnih primerih se obrnite na kapucinski samostan v Škofji Loki.

V tem tednu bodo pri verouku veroučenci prejeli spričevala, ki jih prihodnjo nedeljo podpisana vrnejo k sveti maši.

Verouk za 2. razred je prestavljen s ponedeljka na sredo. Prva skupina naj pride zjutraj ob 7. uri, druga pa takoj po končanem pouku.

V četrtek ob 19.30 bo v župnišču sestanek razširjenega odbora za pripravo srebrne maše.

V petek dopoldne bo župnik v centru Žirov obiskoval bolnike in starejše po domovih.

V soboto ob 9. uri bo izlet za krasilke in čistilke, ob 20.30 pa srečanje Najmlajše zakonske skupine.

Prihodnjo nedeljo ob 9. uri bo srečanje vseh starejših in bolnih naše župnije. Srečanje bomo začeli s sveto mašo v župnijski cerkvi in nadaljevali z družabnim srečanjem v župnišču s skromnim kosilom. Vse pridne gospodinje pa prosimo, da v soboto med 20. in 21. uro v župnišče prinesete sladke dobrote. Že vnaprej Bog povrni!

Otroci so dobili prijavnice za oratorij, ter za ministrantske in pevske počitnice v Izoli. Čim prej jih vrnite v župnišče!

Hvala dvemaneimenovanima darovalcema, ki sta v tem tednu darovala za poplačilo obnove župnijske cerkve. Vsem Bog povrni!

Romarji kolesarji RoMartin se na Dan državnosti, 25. junija, odpravljajo na enodnevno pot. Tokrat bodo poromali h cerkvici sv. Florjana v Idrijskih krnicah. Odhod bo ob 8. uri izpred župnišča. Sveta maša bo v tamkajšnji cerkvici predvidoma ob 12. uri. Vsi zainteresirani se prijavite Anžetu Čeliku (051 320 486 oz. Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.) najkasneje do nedelje 16. junija. Lepo povabljeni!