OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 12. nedelja med letom – 23. junij 2019

• četrtek: sv. Ema Krška, kneginja;
  • petek: Srce Jezusovo;
  • sobota: sv. Peter in Pavel, apostola;
  • nedelja: 13. nedelja med letom – pri nas slovesnost srebrne maše; godujejo sv. Prvi mučenci rimske Cerkve.

• ponedeljek ob 19.00 (Goro.):       + Žan Jankovec

• torek ob 7.00:                                Za blagoslov domovine

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                             + Rajko Vehar, 1. obl.

+ Peter Pivk

• četrtek ob 19.00 (Dobračeva):     + Ivka Beovič, god

• petek ob 19.00:                             + Darij Erznožnik, 7. dan

+ s. Katarina Ludovika Bradeško

• sobota ob 8.00 (Dobračeva):       + Ciril Eniko, 2. obl.

+ Polde in Lovro Možina

• nedelja ob 7.00:                            + starši Kurbus

+ Vinko Pivk, obl.

ob 9.00:                                 Po namenu srebrnomašnika

+ Sivkarjevi

Jutri je slovesni praznik Rojstva Janeza Krstnika, zato bo sveta maša ob 19. uri na Goropekah, saj je Janez Krstnik zavetnik tamkajšnje cerkve.

V torek praznujemo največji praznik naše domovine Slovenije, Dan državnosti. Zato lepo povabljeni k sveti maši za domovino ob 7. uri zjutraj v našo župnijsko cerkev. Ne pozabimo na naše domove obesiti slovenske zastave!

V petek je slovesni praznik Srca Jezusovega, zato zvečer vsi lepo povabljeni ob 19. uri k praznični sveti maši v župnijsko cerkev.

V soboto pa obhajamo slovesni praznik apostolov Petra in Pavla. Praznična sveta maša bo ob 8. uri zjutraj na Dobračevi. Ta dan še posebej povabljeni k molitvi za letošnje novomašnike in za nove duhovne poklice.

Letos mineva 25 let od posvečenja in nove maše žirovskega rojaka, g. Francija Aliča. Prihodnjo nedeljo ob 9. uri bi se rad v domači župniji skupaj z domačimi rojaki zahvalil Bogu za 25 let duhovniške službe. Zato k tej slovesnosti vabljeni v čim večjem številu! Lepo ste povabljene tudi narodne noše! Po slovesnosti bo pred župniščem tudi kosilo in pogostitev za vse. Zato naprošamo pridne gospodinje, da v soboto od 19. do 21. ure v župnišče prinesete sladke dobrote. Lepo prosimo, če lahko pečete takšne stvari, ki v vročini niso pokvarljive (brez čokolade, smetane in skute). Že vnaprej Bog povrni!

V četrtek ob 17. uri se bodo na domačiji pri Javorniku (pri Evi in Martinu Pivk) v Novi vasi pletli venci. Lepo povabljeni v čim večjem številu! S seboj prinesite tudi bršljan.

Prijavnice za ministrantske in pevske počitnice v Izoli sprejemam še do prihodnje nedelje.

Še vedno lepo povabljeni v zvonik na ogled razstave alpinista in slikarja Danila Cedilnika.

Hvala dvema neimenovanima darovalcema, ki sta v tem tednu darovala za poplačilo obnove župnijske cerkve. Vsem Bog povrni!

Uradne ure župnijske pisarne so poleti vsak dan po sveti maši.