OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 25. nedelja med letom – 22. september 2019

(23. – 29. september 2019)

• ponedeljek: sv. Pij iz Pietrelcine, redovnik in spovednik;
  • torek: bl. Anton Martin Slomšek, škof;
  • sreda: sv. Firmin, škof in mučenec;
  • četrtek: sv. Kozma in Damijan, mučenca;
  • petek: sv. Vincencij Pavelski, ustanovitelj lazaristov;
  • sobota: sv. Venčeslav, mučenec;
  • nedelja: 26. nedelja med letom; godujejo sv. Mihael, Gabrijel in Rafael, nadangeli.

• ponedeljek ob 19.00:                                     Za zdravje in Božje varstvo

V čast Svetemu Duhu

• torek ob 7.00:                                                Po namenu (A)

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                                              + Marija Likar, 7. dan

+ Janez Bekš, obl.

+ Frančiška in Marjana Peternel (Goropeke)

• četrtek ob 19.00 (Dobračeva):                      + Janko Stanonik, obl.

Po namenu (A)

• petek ob 19.00:                                              + družina Oblak (Selo 19)

Po namenu (V)

• sobota ob 8.00:                                              + Alojzija Kristan, 7. dan

+ Nežka Trček in Andrej Pagon

+ Franc Modrijan, 20. obl.

• nedelja ob 7.00:                                             + Venčeslav Strlič

+ Štrajtovi (Selo) in Frelih (Govejk)

ob 9.00 (Breznica):                             + Ciril Alič, obl.

+ Strelovi

+ Cecilija Pagon, obl.

+ Mihael Govekar in Travnkarski

Danes ob 15. uri bodo pri kapelici sv. patra Pija v Žirovskem vrhu litanije. Lepo povabljeni!

V ponedeljek ob 19.30 bo srečanje svetopisemske skupine. Lepo povabljeni tudi novi člani!

V petek ob 19.30 bo v župnišču priprava na krst. Krsti bodo prihodnjo nedeljo ob 11. uri.

V petek ob 20. uri bo prvo srečanje mlajše mladinske skupine (letošnji prvi letnik). V soboto ob 20. uri pa bo srečanje starejše mladinske skupine skupine (od drugega letnika naprej).

V soboto bo letošnje župnijsko peš romanje na Brezje. Povabljene vse generacije! Odhod avtobusa v Javorje bo ob 7. uri izpred našega župnišča. Sveta maša na Brezjah bo 17.45. Kolesarji RoMartin pa imajo odhod ob 8. uri izpred župnišča. Vsi zainteresirani se prijavite Anžetu Čeliku do torka.

Prihodnjo nedeljo ob 9. uri pa bo žegnanje na Breznici. Lepo povabljeni v čim večjem številu!

Hvala tudi dvema neimenovanima darovalcema, ki sta v tem tednu darovala za našo župnijsko cerkev.