OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 26. nedelja med letom – 29. september 2019

(30. september – 6. oktober 2019)

• ponedeljek: sv. Hieronim, duhovnik in cerkveni učitelj;
  • torek: sv. Terezija Deteta Jezusa, devica in cerkvena učiteljica, zavetnica naše kapele;
  • sreda: sv. Angeli varuhi;
  • četrtek: sv. Frančišek Borgia, redovnik;
  • petek: sv. Frančišek Asiški, redovni ustanovitelj;
  • sobota: sv. Marija Favstina Kowalska, redovnica;
  • nedelja: 27. nedelja med letom – rožnovenska nedelja; goduje sv. Bruno, ustanovitelj kartuzijanov.

• ponedeljek ob 19.00:                   + družina Venčeslava Strliča

Za duše v vicah

V zahvalo

• torek ob 7.00:                                Po namenu (A)

Po namenu (A)

• sreda ob 19.00:                             + Pavla Burnik

+ starši Lukan, obl., ter brati

+ Štefanija in Anton Filipič

• četrtek ob 19.00 (Dobračeva):  + Pavel in starši Tropenaver

+ Franc Trček, obl.

• petek ob 19.00:                             + Marjan Govekar in ata Emil

+ Anka Jereb, obl.

Po namenu (C)

• sobota ob 8.00:                              + Anton Kastelec, roj. dan

+ Frančiška Kopač in Milan Filipič (Opekarska)

• nedelja ob 7.00:                             + Adolf Peternel st., roj. dan

V zahvalo za srečno operacijo in ozdravitev

ob 9.00:                               + Jože Jemec, obl.

+ Homcovi

+ Franc Oblak (Triglavska)

Ob 17.00 (Ledinica):         Za blagoslov skavtskega leta

Danes ob 18. uri bo v župnišču srečanje SKVO.

V torek ob 7. uri zjutraj bo sveta maša izjemoma v naši kapeli, ker goduje sv. Terezija Deteta Jezusa (»Mala cvetka«), ki je zavetnica naše kapele. Ob tej priložnosti bi se zahvalil vsem, ki so prispevali k novim klekljanim vitražem v naši kapeli: Milki Peternel za klekljanje, Miheli Ogrin Žakelj za izris podob, ter Matjažu Oblaku za montažo. Vsem Bog povrni!

V torek ob 16. in 17. uri začnemo z rednim veroukom za 1. razred. Ne pozabite!

V torek se začenja mesec rožnega venca. Zato vabim vse, da poživimo osebno in družinsko molitev. V naši župniji bomo vsak dan pol ure pred sveto mašo molili rožni venec (tudi pred jutranjimi mašami). Ob petkih bodo molitev vodili naši birmanci, ob nedeljah pa župnijske skupine. Prihodnjo nedeljo ob 18. uri vse vabim v cerkev k molitvi rožnega venca, ki ga bo ob začetku izrednega misijonskega meseca vodila misijonska skupina.

V sredo ob 20.30 bo srečanje mlajše zakonske skupine.

V petek dopoldne bo župnik obiskoval bolnike in starejše v centru Žirov, g. kaplan pa v soboto dopoldne v okolici.

Redne vaje za Cerkveni mešani pevski zbor Anton Jobst se začnejo tapetek ob 19. uri.  K zboru vabimo tudi nove pevke in pevce. Mladinski zbor pa ima vaje vsak petek ob 18.30. Tudi k mladinskemu zboru vabijo nove pevce.

V petek ob 20. uri bo srečanje mlajše mladinske skupine (letošnji prvi letnik), v soboto ob 20. uri pa starejše mladinske skupine (od drugega letnika naprej). Vsi mladi lepo povabljeni!

V soboto ob 20. uri bo srečanje zakonske skupine DIŽ.

Če želiš postati skavt, se nam pridruži na prvem skupnem srečanju, ki bo prihodnjo nedeljo ob 14. uri pri cerkvi na Ledinici. Ob 17. uri bomo tam imeli sveto mašo, h kateri ste povabljeni tudi starši, po njej pa bo zanje obvezen sestanek. Dobrodošli ste vsi otroci in mladi od 1. razreda dalje.

Ob pogrebu + Marije Likar so domači, sorodniki in sosedje darovali 200 EUR za našo župnijsko cerkev. Dva neimenovana darovalca pa sta v tem tednu darovala za poplačilo obnove naše župnijske cerkve. Vsem Bog povrni!

Lepo vabijo tudi k spominski sveti maši na Teharje. Odhod avtobusa bo prihodnjo nedeljo ob 7. uri zjutraj izpod kostanjev.

Če bi kdo rad naročil mašni namen za november in december, naj se čim prej oglasi v župnijski pisarni.