OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 30. nedelja med letom – 27. oktober 2019

(28. oktober – 3. november 2019)

• ponedeljek: sv. Simon in Juda Tadej, apostola;
  • torek: sv. Ermelinda, devica;
  • sreda: sv. Marcel, mučenec;
  • četrtek: sv. Volbenk, škof; d.p. Dan reformacije;
  • petek: VSI SVETI;
  • sobota: SPOMIN VSEH VERNIH RAJNIH;
  • nedelja: 31. nedelja med letom – zahvalna nedelja; goduje sv. Viktorin Ptujski, škof in mučenec.

• ponedeljek ob 18.00:       + Anton in Ivan Gantar (Žirovski vrh 22)

Po namenu (A)

• torek ob 7.00:                    Po namenu (A)

• sreda ob 18.00:                 + Martinovi

• četrtek ob 18.00 (Dobr.):+ Lado Jurca

Za nove duhovne poklice

• petek ob 7.00:                    + starša Milka in Anton Oblak (Dobračevska 67)

ob 9.00:                    Za župljane

ob 14.00 (Dobr.):   + Franc Eržen, obl.

+ Filip Košir, obl.

• sobota ob 7.00 (Dobr.):   Za duše v vicah

Za vse, ki počivajo na starožirovskem pokopališču

ob 9.00 (Dobr.):     + Andrej Poljanšek, obl.

Po namenu svetega očeta

• nedelja ob 7.00:                 Za župljane

ob 9.00:                    + starši in sinovi Strlič (Logaška 36)

+ Franc in Marija Reven

Za blagoslov zakonskih jubilantov

Od danes naprej bodo vse večerne svete maše ob 18. uri.

Danes ob 18. uri vse vabim v cerkev k molitvi rožnega venca, ki ga bo vodila molitvena skupina.Tudi ostale dni do konca oktobra lepo povabljeni pol ure pred sveto mašo k skupni molitvi.

V tem tednu zaradi jesenskih počitnic ne bo rednega verouka in mladinskih srečanj.

V ponedeljek ob 18.30 bo v župnišču srečanje svetopisemske skupine.

V četrtek ob 18.30 bodo v župnijski cerkvi obvezne ministrantske vaje za vse ministrante. Pripravili se bomo na praznik Vseh svetnikov in na zahvalno nedeljo.

V petekpraznujemo slovesni in zapovedani praznik Vseh svetnikov, to je tistih, ki že uživajo večno srečo pri Bogu. To je dan veselja in našega upanja, da bomo tudi mi lahko nekoč ob našem Gospodu vse večne čase. Svete maše bodo ta dan ob 7. in 9. uri v župnijski cerkvi, ter ob 14. uri na Dobračevi. Po popoldanski sveti maši (ob 15. uri) bodo še molitve za rajne na pokopališču, ter blagoslov grobov. Ob 18. uri bo v cerkvi na Dobračevi molitev rožnih vencev za vse naše pokojne. Če ne morete v cerkev, ob tem času molite doma. Ob 19. uri pa naša mladina na pokopališču pri križu pripravlja molitev. Lepo povabljeni!

V soboto pa praznujemo Spomin vseh vernih rajnih, ko posebej prosimo za vse tiste rajne, ki se še očiščujejo v vicah. Tudi ta dan se udeležimo svete maše ob 7. ali ob 9. uri na Dobračevi. Po obeh svetih mašah bode še molitve za rajne na pokopališču.

Cerkev pa v prvih dneh novembra naklanja tudi popolni odpustek za naše rajne, če smo bili pri sveti spovedi, če smo prejeli obhajilo in molili po namenu svetega očeta Vero in Očenaš.

Tisti pari, ki v letošnjem letu praznujete 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 ali več let skupnega življenja, ste prihodnjo nedeljo vabljeni na slovesnost zakonskih jubilantov. Z nami bo p. Janez Poljanšek, DJ. Zberemo se ob 8.45 pred župniščem. Po sveti maši bo še družabno srečanje v župnišču, zato lepo prosim vse gospodinje, da v soboto med 19. in 20. uro prinesete v župnišče sladke dobrote. Že vnaprej Bog povrni! Če kdo ni dobil vabila na slovesnost, pa letos praznuje obletnico, naj to čim prej sporoči župniku.

Ob pogrebu + Štefke Naglič so sorodniki in sosedje darovali 500 EUR za župnijsko cerkev. V tem tednu je tudi en neimenovani darovalec daroval za poplačilo obnove naše župnijske cerkve. Vsem Bog povrni!

Če bi kdo rad naročil mašni namen za december, naj se čim prej oglasi v župnijski pisarni.

Župnijska Karitas Rovte vabi prihodnjo nedeljo ob 15.uri v Dom krajanov Rovte nadobrodelni koncert z naslovom: »Dobro iz vsakega srca«. Prisrčno vabljeni!