OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 32. nedelja med letom – 10. november 2019

(11. – 17. november 2019)

• ponedeljek: SVETI MARTIN, ŠKOF – ZAVETNIK NAŠE ŽUPNIJE;
  • torek: sv. Jozafat Kunčevič, škof in mučenec;
  • sreda: sv. Stanislav Kostka, redovnik;
  • četrtek: sv. Nikolaj Tavelič, mučenec;
  • petek: sv. Albert Veliki, škof in cerkveni učitelj;
  • sobota: CELODNEVNO ČEŠČENJE SVETEGA REŠNJEGA TELESA; goduje sv. Jedrt, redovnica;
  • nedelja: MARTINOVA NEDELJA – ŽUPNIJSKO ŽEGNANJE; goduje sv. Elizabeta Ogrska, redovnica.

• ponedeljek ob 18.00:                   + Tatjana Dolenc, obl.

+ Cirila Derlink, obl.

• torek ob 7.00:                                + Ivanka in Franci Poljanšek

+ s. Tončka in s. Danijela

• sreda ob 18.00:                             + Štefka Naglič, 30. dan

+ Majda in vsi Rupnik - Jesenko

+ starši Poljanšek, obl.

• četrtek ob 18.00 (Dobr.):            + Mario Čibej, 7. dan

+ Maksimilijan Oblak, ter ata in mama

+ Alojz Demšar, obl.

• petek ob 18.00:                             + Pavla Naglič, 30. dan

+ družina Lamovec (Zabrdarski)

Za telesno in duševno zdravje

• sobota ob 8.00:                              Za blagoslov župnije in za nove duhovne poklice

ob 17.00:                             + Ciril Alič

+ Ana Ušeničnik, 3. obl.

+ Stanko Gantar, god

Za pok. sošolce in učitelje ob 50-letnici zaklj. šole

• nedelja ob 7.00:                             + Leopolda Gantar, 7. dan

+ Jože in Alojzija Jereb (Žirovski vrh 64)

ob 9.00:                                + Vinko Benedičič, 2. obl.

+ Martin Frelih ml.

+ Marica in Alojz Demšar

+ Viktor Čadež (Starovaška)

V sredo ob 20.30 bo srečanje 4. zakonske skupine.

V četrtek ob 17. uri bodo v župnijski cerkvi obvezne ministrantske vaje za vse ministrante. Pripravili se bomo na praznik celodnevnega češčenja in na obisk gospoda nadškofa.

V četrtek ob 18.30 bo srečanje starejše zakonske skupine.

V petek ob 19. uri vabi društvo ŠMAR na blagoslov vina v Gostilno pri Županu.

V soboto bomo obhajali praznik celodnevnega češčenja Svetega Rešnjega Telesa. Sveti maši bosta ob 8. in 17. uri. K slovesnemu sklepu češčenja bomo povabili vse žirovske rojake, duhovnike in redovnice (slovesnost bo vodil naš nekdanji kaplan in sedanji dekan, g. Gregor Luštrek). Med vsemi svetimi mašami bo tudi priložnost za sveto spoved. Razpored češčenja je objavljen v Glasu sv. Martina. Otroci od 1. do 5. razreda imate češčenje ob 9. uri, od 6. do 9. razreda ob 15.30, mladi in skavti pa ob 16. uri. Prav je, da si prav vsak župljan ta dan vzame nekaj časa za oseben pogovor z Jezusom. To prinaša v naša življenja pravi blagoslov!

Prihodnjo nedeljo ob 9. uri bo našo župnijo obiskal upokojeni ljubljanski nadškof msgr. dr. Anton Stres, ki bo vodil osrednje slavje letošnje Martinove nedelje. Po tej sveti maši bo društvo ŠMAR v prostorih zvonika odprlo razstavo Silvestra Bajca. Ob 11. uri pa bo g. nadškof blagoslovil novo mladinsko sobo v župnišču. K temu blagoslovu vabimo vse mlade, dobrotnike sobe in vse župljane. Po končani sveti maši bo pred župnijsko cerkvijo druženje in pogostitev za vse. Zato naprošamo vse pridne gospodinje, da v soboto med 18. in 19. uro prinesete v župnišče sladke dobrote.

Prihodnjo nedeljo bo pri obeh svetih mašah »ofer« za poplačilo obnove župnijske cerkve. Hvala tudi podjetju Mitles Žiri in dvema neimenovanima darovalcema, ki ste v tem tednu darovali v ta namen. Vsem Bog povrni!

Vsi mašni nameni za mesec december so polni, za mesec januar bomo pobirali mašne namene od 1. decembra dalje.