Kristus Kralj vesoljstva

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – Kristus Kralj vesoljstva – 24. november 2019

(25. november – 1. december 2019)

• ponedeljek: sv. Katarina Aleksandrijska, devica in mučenka;
  • torek: sv. Leonard Portomavriški, misijonar;
  • sreda: sv. Modest in Virgil, škofa, apostola Karantanije;
  • četrtek: sv. Katarina Laboure, redovnica in vidkinja;
  • petek: sv. Filomen, mučenec;
  • sobota: sv. Andrej, apostol;
  • nedelja: 1. adventna nedelja – nedelja Karitas; goduje sv. Karel de Foucauld, redovnik.

• ponedeljek ob 18.00:          + Francka Trček

+ Pavel Jereb

• torek ob 7.00:                      + Štefan in Branka Poljanšek

Po namenu (A)

• sreda ob 18.00:                   + Janez Trček

+ Pavel in Marija Kogovšek (Sovra)

• četrtek ob 18.00 (Dobr.):     + Polonca Bogataj, 30. dan

+ Vinko Kržišnik in starši (Selo)

+ Marija in Andrej Žakelj (Opekarska)

• petek ob 18.00:                  + Tone Debeljak, obl.

V zahvalo

• sobota ob 8.00:                   + Marija Demšar, 7. dan

+ Andrej in Ivan Seljak (Žirovnica)

• nedelja ob 7.00:                   + starši Stanonik in Stanovnik

+ Luka Bradeško, obl.

ob 9.00:                       + Alojz Strlič, obl.

Danes ob 18. uri bo v naši župnijski cerkvi koncert svetovno znanega bas baritonista Luke Debevca Mayerja. Vstop bo prost, zaželjeni so prostovoljni prispevki. Dobrodošli!

Danes začenjamo teden Karitas. V tem tednu povabljeni, da po naših trgovinah darujete izdelke v vozičke ob izhodu, ki so opremljeni z nalepko Karitas. Prihodnjo nedeljo bo nabirka namenjena za Karitas.

Srečanje svetopisemske skupine je prestavljeno s ponedeljka na sredo ob 19.30.

V sredo ob 18.30 bo v župnišču prvo srečanje vseh tistih, ki se boste udeleževali adventnih duhovnih vaj v vsakdanjem življenju. Na prvem srečanju boste dobili vsa navodila. Nadaljnja srečanja bodo vsako sredo po sveti maši do Božiča.

V četrtek ob 17.15 bo v župnišču prvo srečanje vseh tistih veroučencev, ki boste sodelovali v letošnji trikraljevski akciji.

V petek ob 18.30 bo v Jobstovi dvorani društvo ŠMAR pripravilo potopisno predavanje o peš romanju na Trsat. Dobrodošli v čim večjem številu!

V soboto ob 14. uri bo v garaži župnišča delavnica izdelovanja adventnih venčkov. Otroci morajo priti obvezno v spremstvu staršev! Prihodnjo nedeljo pri obeh svetih mašah pa bo blagoslov adventnih venčkov, zato jih prinesite s seboj!

Prihodnjo nedeljo boste v cerkvi lahko kupili adventne venčke. Izkupiček bo namenjen v dobrodelne namene.

Prihodnjo nedeljo vas društvo ŠMAR vabi na peš romanje k svetemu Andreju na Planino nad Horjulom. Odhod bo iz Nove vasi pri Jožetu Stanoniku ob 6.30 zjutraj.

Hvala enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval v ta namen. Vsem Bog povrni!

Vsi mašni nameni za mesec december so polni, za mesec januar bomo pobirali mašne namene od 1. decembra dalje.