3. adventna nedelja

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 3. adventna nedelja – 15. december 2019

(16. – 22. december 2019)

• ponedeljek: sv. Adelajda, kraljica;
  • torek: sv. Viviana, opatinja;
  • sreda: sv. Vunibald, opat;
  • četrtek: sv. Urban V., papež;
  • petek: sv. Dominik, opat;
  • sobota: sv. Peter Kanizij, duhovnik in cerkveni učitelj;
  • nedelja: 4. adventna nedelja; goduje sv. Frančiška Cabrini, redovna ustanoviteljica.

• ponedeljek ob 18.00:                   + Tončka Andreuzzi

+ Cankarjevi

• torek ob 18.00:                              + Štefan Kopač, obl.

+ Štefka in Mirko Naglič

• sreda ob 18.00:                             + Alojz in Bojana Seljak

+ Amalija Zorjan

+ Marko in Rudi Bizovičar

• četrtek ob 18.00:                          + Vinko in Ivanka Oblak, ter starši Pavla in Matevž

+ Ruparski

• petek ob 18.00:                             + sorodniki iz družin Rovtar in Praznik

Za zdravje in srečo v družini

V zahvalo in za zdravje

• sobota ob 18.00:                           + Marija Demšar, 30. dan

+ starši Podobnik (Korita)

+ Demšar (Žirovski vrh 55) in Kristan (Dol. Žetina)

• nedelja ob 7.00:                             + Franc Otrin, obl.

ob 9.00:                                + Viktor Šinkovec (Rovte), roj. dan

+ Marija Bogataj (Izgorje), obl.

+ Peter Jesenko, roj. dan

+ starši Pivk (Žirovski vrh), obl.

Danes ob 16.30 bo v naši župnijski cerkvi regijski sprejem Luči miru iz Betlehema s sveto mašo. Lepo povabljeni v čim večjem številu!

V tem tednu bodo vse svete maše v župnijski cerkvi.

Od 16. decembra do 6. januarja bodo božične veroučne počitnice.

Jutri pričenjamo z letošnjo božično devetdnevnico. Devetdnevnica bo vsak dan ob 18. uri, ob nedeljah pa ob 9. uri. K devetdnevnici povabljene cele družine. Veroučenci morajo devetdnevnico obiskati vsaj štirikrat (namesto rednega verouka), najbolj pridne pa čaka na koncu tudi nagrada. Vsak dan se zberemo najkasneje ob 17.50 pod korom, od koder bomo s svečkami in Marijo vstopili v temno cerkev. Program devetdnevnice bo primeren za vse družinske člane. Lepo povabljeni!

V času božične devetdnevnice bo po naši župniji poromalo več Marijinih podob. V cerkvi bodo seznami, na katere boste vpisali svojo družino za obisk Marije. Prvi dan bodo vse Marijine podobe krenile iz župnijske cerkve, kjer bo tudi blagoslov. Marijo vrnete naslednji dan k devetdnevnici in jo po devetdnevnici tudi vzamete. Prav tako se vse Marijine podobe vrnejo nazaj v župnijsko cerkev k sveti maši 23. decembra. Ne bodimo podobni Betlehemčanom, ki niso nudili prenočišča Božji Materi, ampak z veseljem odprimo vrata svojih domov. K srečanju z Marijo povabite tudi svoje sorodnike, sosede in prijatelje.

V ponedeljek ob 20. uri bo srečanje mešane zakonske skupine.

V sredo ob 17. uri ne bo molitvene ure zaradi božične devetdnevnice.

V sredo po sveti maši se bomo v kapeli srečali udeleženci adventnih duhovnih vaj v vsakdanjem življenju.

V četrtek ob 17.15 bo v župnišču tretje srečanje vseh tistih veroučencev, ki boste sodelovali v letošnji trikraljevski akciji. Če bi še katera družina ali posameznik želel na novo obisk svetih treh kraljev, naj se do Božiča oglasi v župnijski pisarni.

V četrtek ob 19. uri bo v župnišču priprava na krst, krsti bodo prihodnjo nedeljo ob 10.30.

V soboto ob 20. uri srečanje zakonske skupine DIŽ.

Prihodnjo nedeljo od 17. do 20. ure bo glavno božično spovedovanje. Na voljo bo več spovednikov. K tej sveti spovedi pridete tudi vsi veroučenci 7., 8. in 9. razreda.

Danes v kiosku lahko kupite vse potrebno za lepše praznovanje praznikov: kadilo, oglje, voščilnice, koledarje, pratike…

Žirovski skavti vas tudi danes po 9. sveti maši vabijo na čajanko.

Hvala za današnji »ofer« za poplačilo obnove župnijske cerkve. Hvala tudi dvema neimenovanima darovalcema, ki sta v tem tednu darovala v isti namen. Bog povrni!

V župnijski pisarni pobiram mašne namene za mesec januar in februar.