^Na vrh

OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 5. velikonočna nedelja – 2. maj 2021
(3. – 9. maj 2021)
Godovi:
Mašni nameni:
+ Valentin Pagon, obl.
+Stanko in Ema Pivk, ter Končarjevi in Amalija Baznik
V zahvalo (TJ)
+ Franc Okršlar
+ Slavka Šubic, god
+ Slavka Žakelj in Urbanovi iz Rakulka
Za pogum in Božje varstvo
+ Marjan Peternel
ob 8.00: Za župljane
ob 9.00: + Bojan in Drago Štremfelj
ob 10.00: + Franc Čadež, 30. dan
+ Janez Kacin
+ Venceslav Strlič
+ Cunkovi
Za svete maše med tednom se ni potrebno prijavljati (v cerkvi je lahko največ 30 družin oziroma posameznikov ob upoštevanju medsebojne razdalje najmanj 1,5 m, obvezni nošnji zaščitne maske in obveznem razkuževanju rok).
Včeraj smo vstopili v mesec maj, Marijin mesec, mesec Šmarnic. Šmarnice za otroke bodo med tednom vsak dan ob 19. uri v cerkvi. Ko se bodo zdravstvene razmere izboljšale bomo imeli Šmarnice tudi pri znamenjih. Danes pa ste družine vabljene na šmarnični izlet v Opale h kapelici pri Novohišarju, kjer bodo Šmarnice. Naredili bomo več mehurčkov, nosili zaščitne maske in ohranjali medsebojno razdaljo.
V tem tednu bo verouk potekal zopet v živo v skupinah po 10 otrok. Otroci morajo obvezno imeti zaščitne maske, razkuževati roke in ohranjati medsebojno razdaljo. V tem tednu imajo verouk po urniku veroučenci, ki obiskujete verouk 1. teden. S seboj prinesite zvezek z vsemi letošnjimi nalogami.
V ponedeljek ob 19.30 bo srečanje redakcije Glasa sv. Martina.
V četrtek ob 20. uri bo v župnijski cerkvi sestanek za starše prvoobhajancev.
V petek dopoldne bova obiskovala bolnike in starejše po domovih.
V soboto ob 17.30 bo srečanje oratorijskih animatorjev po zoom-u.
Prihodnjo nedeljo bodo svete maše ob 7.00, 8.00, 9.00 in 10.00 darovane z udeležbo ljudstva (z varnostnimi omejitvami). Prvi pogoj je, da prihajate samo popolnoma zdravi brez bolezenskih znakov, ter upoštevate vsa varnostna navodila NIJZ. Za udeležbo pri vsaki sveti maši se morate VSI OBVEZNO PREDHODNO PRIJAVITI po telefonu ali elektronski pošti župniku v ponedeljek. K sveti maši pridite 5 minut pred začetkom, da bomo lahko prej razkužili klopi in prezračili cerkev!
V času uradnih ur pobiramo mašne namene za junij.
Hvala tudi trem neimenovanim darovalcem, ki ste v tem tednu darovali za poplačilo obnove župnijske cerkve. Vsem Bog povrni!
Vsem župljanom in ljudem dobre volje želiva lepo nedeljo in blagoslovljen velikonočni čas,
kaplan Anže in župnik Andrej