OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 4. nedelja med letom – 31. januar 2021

1. – 7. februar 2021)

• ponedeljek: sv. Brigita Irska, opatinja;
  • torek:Jezusovo darovanje - svečnica;
  • sreda: sv. Blaž, škof in mučenec;
  • četrtek: sv. Oskar, škof;
  • petek: sv. Agata, devica in mučenka;
  • sobota: sv. Pavel in drugi japonski mučenci;
  • nedelja: 5. nedelja med letom; godujesv. Rihard, kralj.

• ponedeljek ob 18.00 (kapela):  + Justina Derlink, obl., in Pavel Jereb

V zahvalo (F)

• torek ob 8.00:                                + Marica Albreht

V čast MB na Brezjah za uspešno zdravljenje

ob 18.00:                             + Majda Jesenko roj. Trček, god

+ Marija Demšar, god, in Jože Poljanšek

• sreda ob 18.00 (kapela):            + starši in brat Pivk (Osojnica)

+ Stanislav Bogataj, ter starši in brata

• četrtek ob 18.00 (kapela):          + Vojko Jurjevčič, 30. dan

+ starši Seljak, sorodniki in prijatelji

+ starši in brat Edi Vidmar

• petek ob 18.00 (kapela):            + Vida Burjek, 30. dan

+ Marko in Rudi Bizovičar

+ Franc Mihelčič

• sobota ob 8.00 (kapela):             + starši Filipič in Lukanovi

+ Slavka in Vinko Šubic

• nedelja ob 7.00:                             + Vrbanicovi, ter Breda in Alojz Karner

ob 8.00:                                + Marija Logar, roj. dan

ob 9.00:                                + Marija Žakelj (Goropeke), obl.

ob 10.00:                             + Martina in Franc Grošelj

Od ponedeljka do sobote (razen torka)se svete maše lahko udeležite le iz tistih družin, ki ste darovali ta dan za svete maše (največ 7 iz vsake družine).

Določene dneve boste lahko prejeli sveto obhajilo po predhodnem dogovoru z župnikom. Možnost svetega obhajila v tem tednu:

• ponedeljek od 17.30 do 18.00;
  • petek od 17.30 do 18.00.

Župnijska cerkev je za osebno molitev odprta vsako nedeljo od 11. do 18. ure.

Za sveto spoved se osebno prijavite župniku po telefonu ali izkoristite priložnost med nedeljskimi svetimi mašami.

Ob sredah med 17. in 17.45 bo v kapeli izpostavljeno Najsvetejše. Za molitev se morate predhodno prijaviti župniku po telefonu.

Prihodnjo nedeljo, 7. januarja, zaradi zanimanja vernikov uvajamo še četrto nedeljsko sveto mašo. Svete maše bodo ob 7.00, 8.00, 9.00 in 10.00 darovane z udeležbo ljudstva (z varnostnimi omejitvami). Prvi pogoj je, da prihajate samo popolnoma zdravi brez bolezenskih znakov, ter upoštevate vsa varnostna navodila NIJZ. Za udeležbo pri vsaki sveti maši se morate VSI OBVEZNO PREDHODNO PRIJAVITI po telefonu ali elektronski pošti župniku v ponedeljek. Tisti, ki ne boste prijavljeni, se svete maše ne boste mogli udeležiti. K sveti maši pridite 5 minut pred začetkom, da bomo lahko prej razkužili klopi in prezračili cerkev!

Prav tako bosta na praznik Gospodovega darovanja – svečnico darovani sveti maši z ljudstvom ob 8. in 18. uri. Za udeležbo se morate prav tako VSI OBVEZNO PREDHODNO PRIJAVITI po telefonu ali elektronski pošti župniku v ponedeljek.

V ponedeljek boste starši veroučencev po elektronski pošti dobili veroučne zadolžitve za februar. Veroučence spodbujamo, da naloge delate sproti.

V soboto ob 18. uri bo prvo pripravljalno srečanje oratorijskih animatorjev. Lepo povabljeni vsi dosedanji animatorji in tudi novi. Še posebej lepo vabimo vse letošnje devetošolce, da se nam pridružijo (obvezno se do sobote prijavite župniku ali kaplanu). Srečanje bo potekalo po zoom-u.

Uradne ure župnijske pisarne so vsak torek od 16. ure do 17.30 in vsak četrtek od 10. do 12. ure. Pobiramo mašne namene za mesec marec.

Hvala vsem, ki se v teh drugačnih časih trudite, da življenje v naši župniji teče dalje.

Vaše darove za vzdrževanje župnije namesto »pušce« lahko oddate v nabiralnik v župnijski cerkvi oziroma kapeli ali nakažete na TRR Župnije Žiri: SI56 0700 0000 0846 221 (pripis: dar za cerkev). Bog vam povrni!

Vsem župljanom in ljudem dobre volje želiva lepo nedeljo in blagoslovljen teden,

kaplan Anže in župnik Andrej