OZNANILA ŽUPNIJE ŽIRI – 27. nedelja med letom – 2. oktober 2022

(3. – 9. oktober 2022)

• ponedeljek: sv. Frančišek Borgia, redovnik;

• torek: sv. Frančišek asiški, redovni ustanovitelj;

• sreda: sv. Marija Favstina Kowalska, redovnica;

• četrtek: sv. Bruno, ustanovitelj kartuzijanov;

• petek: Rožnovenska Mati Božja; prvi petek;

• sobota: sv. Tajda, spokornica; prva sobota;

• nedelja: 28. nedelja med letom; goduje sv. Janez Leonardi, redovni ustanovitelj.

• ponedeljek ob 19.00: + Pavel in Ivana Jelovčan

+ Kosmačevi in Podobnikovi

• torek ob 7.00: + Franc Oblak (Triglavska 9), god

Za srečno zadnjo uro

• sreda ob 19.00: + Mlinar in Oblak

Za uspeh misijona

• četrtek ob 19.00 (Dobračeva): + p. Pavel Košir, obl.

+ Jože Jemec, obl.

• petek ob 19.00: + Brežnikarjevi

+ Ivanka Robida in vsi Rotarjevi

• sobota ob 8.00: + Marjan Praprotnik, obl.

+ Franc Trček, obl.

• nedelja ob 7.00: + Martin Frelih ml, roj. dan

+ starši Rozalija in Karel Vidmar (Osojnica)

+ starši in brata Stanko in Ivan Leskovec (Zavratec)

ob 9.00 (Dobračecva): + Frančiška, Viljem in Anton Kopač, ter Milan Filipič

+ Anica Mlakar, obl.

Danes po 9. sveti maši lepo povabljeni na dvorišče pred župniščem na družabno srečanje ob jubileju s. Ivanke Trček.

Danes ob 11. uri bo v naši župnijski cerkvi predstavitev novega Vodnika po stari in novi cerkvi sv. Martina. Predstavitev bo pripravil dr. Alojz Demšar. Lepo povabljeni!

Danes ob 17. uri bo v župnišču srečanje SKVO.

V oktobru povabljeni k molitvi rožnega venca vsak dan pol ure pred sveto mašo (tudi pred jutranjo). Ob petkih (do misijona) ob 18.30 bodo rožni venec vodili naši birmanci. Ob nedeljah bodo rožni venec za uspeh misijona vodile župnijske skupine. Danes molitev vodijo člani zakonskih skupin. Prihodnjo nedeljo bosta rožni venec vodili misijonska in svetopisemska skupina.

V ponedeljek ob 19.30 bo v župnišču srečanje uredništva Glasa sv. Martina. Povabljeni tudi novi sodelavci!

V sredo ob 18. uri lepo povabljeni k skupni molitvi pred Najsvetejšim za uspeh misijona.

V sredo ob 19.30 bo v župnišču srečanje skupine za pripravo župnijskega misijona.

V četrtek ne bo redne svete maše v domu starejših. Le-ta bo v času misijona, 27. oktobra.

V četrtek med 20.30 in 21.30 lepo povabljeni v župnijsko cerkev k adoraciji (tihem češčenju) Najsvetejšega.

V petek ne bo rednega obiska duhovnika po domovih. Obisk bo v času misijona, 28. oktobra.

V petek ob 18.30 bo v cerkvi redno spovedovanje. Prav tako je redna spoved vsako nedeljo med 6.30 in 6.50. Dobrodošli!

MeCPZ Anton Jobst ima v petek ob 19. uri prve vaje. Ob tej priložnosti vabijo nove pevce, da se jim pridružite.

Mladinski PZ ima vaje vsako soboto ob 18.30. Tudi oni vabijo nove pevce, da se jim to soboto pridružite.

V soboto ob 20. uri bo prvo izmed srečanj v okviru letošnjega misijona – MOŠKI VEČER. Vsi fantje in možje od 15. leta dalje lepo povabljeni v gasilski dom na Dobračevi. Gost srečanja bo Aleš Čerin.

V nedeljo ob 9. uri bo žegnanje na Dobračevi, zato bo sveta maša tam. Pri tej sveti maši bo tudi začetek skavtskega leta, ki se bo nato nadaljeval v skavtskem druženju. Lepo povabljeni dosedanji in novi skavti, ter njihovi domači!

Prihodnjo nedeljo ob 19.30 bo v župnišču redna seja ŽPS.

Ob pogrebu + Marjana Tolarja so sosedje darovali za tri svete maše, domači pa 450 EUR za župnijsko cerkev. Hvala tudi enemu neimenovanemu darovalcu, ki je v tem tednu daroval za župnijsko cerkev. Vsem Bog povrni!

V župnijski pisarni pobiram mašne namene za mesec december.